Wykształcenie budowlane to gwarancja zawodu

Jeżeli czujesz w sobie smykałkę do majsterkowania i ciekawią Cię remonty i wszelkie inne drobne prace budowlane, to może warto związać z tym swoją przyszłą karierę zawodową? Możliwości nauki jest wiele: na rynku dostępne są wszelkiego rodzaju kursy, akademie malarskie, dzięki którym nauczysz się więcej niż przy samodzielnym domowym majsterkowaniu. Najlepszym rozwiązaniem byłoby jednak zapisanie się do technikum budowlanego. Szkoły budowlane od wielu lat cieszą się niesłabnącą popularnością.

Czego nauczysz się w technikum budowlanym?

Lekcje w technikum podzielone są tak, aby uczeń zdobył zarówno wiedzę teoretyczną, jak i praktyczną.  Ponadto przewidziane są obowiązkowe praktyki poza szkołą. W technikum o profilu budowlanym nauczysz się organizacji oraz prowadzenia prac budowlanych, a także opracowywania dokumentacji związanej z przebiegiem budowy. Zdobędziesz wiedzę na temat kierowania zespołem, nadzoru budowlanego. Będziesz potrafił skontrolować i ocenić jakość wykonywanej pracy, a także usług i wyrobów z nią związanymi.

szkolenie dla szkol budowlanych

Szkolenie dla szkół budowlanych (źróło: http://www.atppg.pl/szkolenia-dla-szkol-budowlanych)

Programy tak sprofilowanych szkół, przewidują przeprowadzenie zajęć takich jak: instalacje budowlane, organizacja robót budowlanych, konstrukcje budowlane itp. Zdając egzamin zawodowy, możesz otrzymać rozmaite kwalifikacje zawodowe np.: wykonywanie robót murarskich i tynkarskich, organizacja i kontrolowanie robót budowlanych, a także sporządzanie kosztorysów oraz przygotowanie do dokumentacji przetargowej. Jak widać, będąc absolwentem szkoły budowlanej, będziesz przygotowany do wykonywania rozmaitych zadań zawodowych. I nikt, żaden pracodawca, nie będzie musiał wierzyć Ci na słowo – masz na to papiery!

Czytaj również  Sprawne malowanie mieszkania

Co dalej?

Jako absolwent technikum budowlanego masz przed sobą różne możliwości dalszego rozwoju zawodowego. Jeżeli nie przewidujesz pójścia na studia, to możesz starać się np. o założenie własnej działalności gospodarczej – prowadziłbyś swoją firmę, która świadczyłaby wszelkiego rodzaju usługi budowlane. Z tytułem technika budowlanego możesz ubiegać się o pracę w przedsiębiorstwach budowlanych, pracowniach konserwacji zabytków, wszelkiego rodzaju urzędach administracji państwowej czy samorządowej. Możliwości jest naprawdę wiele.

Część z absolwentów szkół budowlanych kontynuuje naukę, podejmując studia m.in. na kierunku budownictwo. Po osiągnięciu określonego stażu pracy można się wówczas ubiegać o zdobycie uprawnień budowlanych. Zdaje się, że rynek usług budowlanych nigdy się nie wyczerpie. Zawsze będą potrzebne osoby do remontów, specjaliści od planowania budowy przy większych i mniejszych inwestycjach. I to nie tylko w Polsce, a na całym świecie. Gdziekolwiek byś się nie udał, z takim wykształceniem na pewno nie umrzesz z głodu.

Written by kreatorium