Urządzamy kuchnię!

kuchnia

W życiu każdego człowieka przychodzi taki moment, w którym musi wyremontować swoją starą kuchnię lub zaprojektować i wyposażyć ją od początku w nowym mieszkaniu. Takie działania często wiążą się z niemałym stresem, gdyż wyposażenie tego pomieszczenia jest na ogół kosztowe, a żaden remont nie jest czymś przyjemnym. Jednak, aby przez długie lata cieszyć się piękną, funkcjonalną i nowoczesną kuchnią – należy w bardzo mądry sposób ją zaprojektować i wybrać najbardziej odpowiednie meble do kuchni.  

Jak wyposażyć kuchnię?

Mówi się o kuchni, że jest sercem domu. Jest to całkowita prawda, gdyż to właśnie w tym miejscu spotyka się rodzina, aby wspólnie spożyć posiłek. W tymże pomieszczeniu każdego dnia powstają finezyjne i smaczne dania, dlatego musi być ono urządzone z głową.

Meble do kuchni powinny być przede wszystkim funkcjonalne, wytrzymałe i ergonomiczne. Jeżeli chodzi o modny design – w ostatnim czasie na topie jest minimalizm. Tyczy to się nie tylko kuchni, ale także każdego pomieszczenia w nowoczesnym mieszkaniu. Poprzez minimalizm rozumiemy jednolite kolory, proste kształty oraz długie uchwyty do szafek, bądź ich całkowity brak. Bardzo ważne jest również, aby kuchnia była funkcjonalna. Z uwagi na to, że przygotowuje się w niej posiłki – wszystko powinno znajdować się w zasięgu ręki. Blat roboczy koniecznie musi znajdować się niedaleko kuchenki, gdyż sięgając po kolejny składnik wrzucany np. na patelnie – minimalizujemy ryzyko, że ten który się już smaży ulegnie spaleniu. W pobliżu kuchenki powinna znajdować się również szuflada ze sztućcami i akcesoriami do gotowania, aby szybko móc zareagować na ewentualne problemy, które mogą wystąpić podczas przygotowywania posiłku.

Czytaj również  Podłoga drewniana czym malować

kuchnia

Z jakiego materiału wybrać meble do kuchni?

Wiedząc, już jakie meble do kuchni należy wybrać oraz jak ergonomicznie je ustawić – należy zastanowić się nad tym z jakiego rodzaju materiału powinny być wykonane. Wybór na rynku meblarskim jest ogromny. Z pewnością każdy znajdzie, coś co będzie odpowiadało jego potrzebom i oczekiwaniom. Bardzo popularne w ostatnim czasie okazują się fronty mebli na wysoki połysk. Trzeba przyznać, że meble do kuchni zrobione z tego typu tworzywa wyglądają naprawdę bardzo efektownie. Należy jednak liczyć się z tym, że fronty na wysoki połysk bardzo szybko się brudzą – widoczne są na nich są ślady po odciskach palców. Jeżeli więc istotne dla kogoś okazuje się utrzymanie stałego porządku w kuchni lub nie zamierza poświęcać dużej ilości czasu na jej sprzątanie – powinien zdecydować się na inne fronty.

Najtrwalsze i najlepiej sprawdzające się meble do kuchni wykonane są z prawdziwego drewna. Szczególną popularnością cieszą się te, które są zrobione z dębu, olchy, jesionu i buku. Meble wykonane z prawdziwego drewna są bardzo wytrzymałe, dlatego można mieć pewność, że posłużą w idealnym stanie bardzo długi okres czasu. Ponadto, gdy kolor drewnianych mebli po jakimś czasie się znudzi – można bez problemu pomalować je na inny. Świadczy to o ich uniwersalności.

Czytaj również  Jaką farbę użyć do wykończenia wnętrza?

 

Written by kreatorium