Sok z granatu – leczenie, właściwości

Sok z granatu pozyskuje się z czerwonych pestek tego owocu (granat – (Punica granatum L.). Napój zawiera duże ilości węglowodanów, witaminy C oraz witaminy E i B5. Sok jest też źródłem potasu, magnezu i fosforu. Oprócz tego zawiera kwas askorbinowy, flawonoidy oraz garbniki. Dzięki tak bogatemu składowi ma właściwości lecznicze i odmładzające.

Dlaczego warto pić sok z granatu?

Sok z granatu zawiera kwas askorbinowy, flawonoidy oraz garbniki. Chroni komórki i wspiera ich regenerację, opóźnia procesy starzenia. Dzięki tak bogatemu składowi ma właściwości lecznicze i odmładzające, a także kardioprotekcyjne, co oznacza, że poprawia przepływ krwi przez naczynia krwionośne dzięki obniżeniu ciśnienia krwi oraz redukcji złogów i zwapnień. Ten cenny dar natury obniża poziom cholesterolu, reguluje poziom cukru we krwi, działa antybakteryjnie i stymuluje naturalną florę bakteryjną układu pokarmowego.

Kiedy warto stosować sok z granatu?

Sok z granatu warto pić codziennie, gdyż ma właściwości przeciwzapalne i ściągające, co zawdzięcza obecności garbników i flawonoidów. Sok zawiera antyoksydanty i fitohormony, które łagodzą objawy menopauzy, więc powinny po niego sięgać panie, które wkraczają w wiek przekwitania. Sok z granatu ma zastosowanie w profilaktyce chorób układu sercowo-naczyniowego, profilaktyce i leczeniu cukrzycy typu 2 oraz w leczeniu chorób układu pokarmowego. Właściwości soku z granatu sprawiają, że jest pomocny także w profilaktyce i leczeniu choroby Alzheimera.

Czytaj również  Najlepsza farba do kuchni

Ile soku z granatu warto pić dziennie?

Sok z granatu ma cierpki smak, dlatego jeśli wytłacza się go samodzielnie, można dosypać słodzik. Lepiej użyć słodzika naturalnego zamiast cukru, żeby zachować prozdrowotne właściwości soku z granatu. Dobrym wyborem będzie ksylitol. Do soku z granatu można dodać sok z innych owoców, tworząc zdrowy napój o niebanalnym smaku. Świetnym wyborem będzie sok z pomarańczy. Można też sok rozcieńczyć wodą mineralną. Dzienna dawka soku to około 40 ml, a najlepiej podzielić ją na dwa razy i pić sok rano i wieczorem. Sok można samemu przygotować w wyciskarce lub miażdżąc nasiona owocu.

Jak dawkować sok z granatu?

W naszej ofercie znajdą Państwo sok z granatu rozlewany przez różnych producentów, którzy dodają do niego substancje poprawiające smak lub wzbogacające sok o witaminę C. Zazwyczaj zaleca się spożywanie 50 ml produktu dziennie, ale zasady te mogą się różnić, więc każdorazowo zalecamy szczegółowo zapoznać się ze wskazaniami. Po otwarciu sok z granatu należy przechowywać w lodówce do 20 dni. Ze względu na zawartość naturalnych składników – kolor, zapach i smak poszczególnych partii mogą się różnić. Nie ma to żadnego wpływu na jakość i działanie produktu.

Sok z granatu – skarb z natury

Właściwości lecznicze soku z granatu znane są od starożytności. Nasi przodkowie stosowali go do leczenia biegunek, wrzodów i w celu zapobiegania próchnicy (dzięki działaniu antybakteryjnemu). Sok z granatu leczył też choroby pasożytnicze układu pokarmowego.

Czytaj również  Zainwestuj w tynki elewacyjne

Written by kreatorium

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *