Sok z granatu – leczenie, właściwości

Sok z granatu pozyskuje się z czerwonych pestek tego owocu (granat – (Punica granatum L.). Napój zawiera duże ilości węglowodanów, witaminy C oraz witaminy E i B5. Sok jest też źródłem potasu, magnezu i fosforu. Oprócz tego zawiera kwas askorbinowy, flawonoidy oraz garbniki. Dzięki tak bogatemu składowi ma właściwości lecznicze i odmładzające.

Dlaczego warto pić sok z granatu?

Sok z granatu zawiera kwas askorbinowy, flawonoidy oraz garbniki. Chroni komórki i wspiera ich regenerację, opóźnia procesy starzenia. Dzięki tak bogatemu składowi ma właściwości lecznicze i odmładzające, a także kardioprotekcyjne, co oznacza, że poprawia przepływ krwi przez naczynia krwionośne dzięki obniżeniu ciśnienia krwi oraz redukcji złogów i zwapnień. Ten cenny dar natury obniża poziom cholesterolu, reguluje poziom cukru we krwi, działa antybakteryjnie i stymuluje naturalną florę bakteryjną układu pokarmowego.

Kiedy warto stosować sok z granatu?

Sok z granatu warto pić codziennie, gdyż ma właściwości przeciwzapalne i ściągające, co zawdzięcza obecności garbników i flawonoidów. Sok zawiera antyoksydanty i fitohormony, które łagodzą objawy menopauzy, więc powinny po niego sięgać panie, które wkraczają w wiek przekwitania. Sok z granatu ma zastosowanie w profilaktyce chorób układu sercowo-naczyniowego, profilaktyce i leczeniu cukrzycy typu 2 oraz w leczeniu chorób układu pokarmowego. Właściwości soku z granatu sprawiają, że jest pomocny także w profilaktyce i leczeniu choroby Alzheimera.

Czytaj również  Najlepsza farba do kuchni

Ile soku z granatu warto pić dziennie?

Sok z granatu ma cierpki smak, dlatego jeśli wytłacza się go samodzielnie, można dosypać słodzik. Lepiej użyć słodzika naturalnego zamiast cukru, żeby zachować prozdrowotne właściwości soku z granatu. Dobrym wyborem będzie ksylitol. Do soku z granatu można dodać sok z innych owoców, tworząc zdrowy napój o niebanalnym smaku. Świetnym wyborem będzie sok z pomarańczy. Można też sok rozcieńczyć wodą mineralną. Dzienna dawka soku to około 40 ml, a najlepiej podzielić ją na dwa razy i pić sok rano i wieczorem. Sok można samemu przygotować w wyciskarce lub miażdżąc nasiona owocu.

Jak dawkować sok z granatu?

W naszej ofercie znajdą Państwo sok z granatu rozlewany przez różnych producentów, którzy dodają do niego substancje poprawiające smak lub wzbogacające sok o witaminę C. Zazwyczaj zaleca się spożywanie 50 ml produktu dziennie, ale zasady te mogą się różnić, więc każdorazowo zalecamy szczegółowo zapoznać się ze wskazaniami. Po otwarciu sok z granatu należy przechowywać w lodówce do 20 dni. Ze względu na zawartość naturalnych składników – kolor, zapach i smak poszczególnych partii mogą się różnić. Nie ma to żadnego wpływu na jakość i działanie produktu.

Sok z granatu – skarb z natury

Właściwości lecznicze soku z granatu znane są od starożytności. Nasi przodkowie stosowali go do leczenia biegunek, wrzodów i w celu zapobiegania próchnicy (dzięki działaniu antybakteryjnemu). Sok z granatu leczył też choroby pasożytnicze układu pokarmowego.

Czytaj również  Ręczniki papierowe czy suszarka do rąk?

Written by kreatorium

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *