Pomysły na prezent ślubny ze srebra

Zestaw srebrnych sztućców

Pomysły na prezent ślubny ze srebra

Przygotowanie prezentu dla młodej pary jest sporym wyzwaniem. Mimo wszystko warto się wysilić i nowożeńcom podarować coś więcej niż bukiet kwiatów i kopertę z pieniędzmi. Wciąż sprawdzają się prezenty praktyczne, które młoda para wykorzysta przy urządzaniu swojego nowego miejsca zamieszkania. Warto jednak pamiętać nie tylko o rozmaitych sprzętach, ale i detalach. Najczęściej najlepsze pomysły na prezent ślubny to efektowne srebra.

Duży zestaw sztućców dla młodej pary

Cenieni producenci obecni są na rynku od dziesiątek lat. Ci najlepsi mają w swojej ofercie rozbudowane komplety i kilkuelementowe zestawy, którymi można na bieżąco uzupełnić swoją kolekcję. W prezencie ślubnym parze młodej warto jednak podarować sztućce z wyższej półki, platerowane czyli z domieszką srebra, które będą prawdziwą ozdobą stołu przy szczególnych okazjach. Taki zestaw może składać się nawet ze stu elementów, największe przeznaczone są dla nawet 12 osób. Składają się na nie obowiązkowo komplety widelców, łyżek i noży stołowych oraz dodatkowych akcesoriów – łyżeczek do herbaty, widelczyków i łyżek do półmisków, mniej i bardziej egzotycznych przekąsek oraz deserów. Te tradycyjne zestawy są pięknie zdobione, nawiązują do tradycji i cenionego na świecie wzornictwa. Ale z powodzeniem można też znaleźć zestawy o wiele bardziej nowoczesne, które świetnie wpiszą się we współczesne wnętrza i przypadną do gustu młodej parze.

Czytaj również  Żywe kolory ścian

Przepiękny i bogaty komplet sztućców dla nowożeńców może kosztować nawet więcej niż 1000 złotych. To tradycyjny, wciąż ceniony, a jednocześnie wyjątkowy i niepowtarzalny prezent.

 

Jakie dodatki dobrać do kompletu sztućców?

Można jednak iść tym tropem, ale zdecydować się na tańszy, choć równie gustowny prezent. Z pewnością taki będzie komplet szlachetnych tac czy kuchennych gadżetów z domieszką srebra, które przydadzą się w nowym lokum. Efektowne tace, serwetnik, cukiernica, koszyczki do szklanek – w nowoczesnym wydaniu i od cenionych producentów z pewnością spodobają się nowożeńcom i będą częstym gościem na ich stole.

Pamiątkowe detale ze srebra

Oryginalnym prezentem ślubnym mogą okazać się też wykonane ze srebra świeczniki. Te najnowocześniejsze zgodne są z obowiązującymi we wnętrzarstwie trendami i od razu przyciągają wzrok. Jeśli zaś zamieści się na nich dodatkowo grawerunek z życzeniami dla młodej pary, z pewnością będą wyjątkową pamiątką, którą będzie się z przyjemnością eksponować w widocznych miejscach przez długie lata.

Czy opakowanie się liczy?

Srebra to prezent luksusowy. Chociaż dziś na zakup mogą sobie z powodzeniem pozwolić niemal każdy, to jednak producenci wciąż dbają, by ich klienci poczuli się wyjątkowo. Zestawy sztućców, świeczników, tac pakują więc w piękne pudełka, ozdobne futerały, starannie zawijają każdy z elementów.

Gdzie zamówić zestaw sreber?

Srebra najlepiej jest zamówić bezpośrednio u samego producenta. Nie tylko można wtedy liczyć na najlepszą cenę, ale i dodatkowo zlecić wygrawerowanie inicjałów czy dedykacji na wszystkich lub wybranych elementach zestawu.

Czytaj również  Urządzamy kuchnię!

Written by kreatorium