Meble nowe czy używane

W życiu każdego człowieka przychodzi czas na zmiany. Nie wszyscy jesteśmy gotowi na porzucenie pracy, by udać się w podróż życia. Szczęśliwie, partner i dzieci też są w porządku. Może warto więc pomalować mieszkanie i kupić nowe meble? Odwiedziny w sklepie meblowym poprzedzone analizą skromnego budżetu nie poprawiają humoru. Nic straconego, gdyż możemy kupić meble używane.

Zalety nowych mebli

Remont mieszkania zazwyczaj wiąże się z dużymi kosztami. Musimy kupić farby, akcesoria, a także zapłacić fachowcom, którzy odnowią nasze lokum. Zanim zaczniemy szaleć z zakupami, dobrze zaplanujmy, co chcemy kupić. Nowe meble z pewnością będą po prostu nasze. Nikt przed nami ich nie używał, więc są w idealnym stanie. Dla wielu osób ważny jest zapach nowości. Któż z nas nie lubi wejść do sklepu meblowego, w którym wszystko jest pięknie zaaranżowane, a przedmioty proszą się o to, by je kupić. Jeśli mamy wystarczającą ilość gotówki i zdecydujemy się na nową szafę czy komodę, w wielu sklepach będziemy mieli możliwość skorzystania z bezpłatnej usługi aranżacji wnętrz. Architekt wnętrz dobierze meble zgodnie z naszymi potrzebami i zaplanuje wygląd pomieszczenia, więc świetnie wykorzystamy przestrzeń w mieszkaniu. Odwiedźmy także godny zaufania internetowy sklep meblowy, w którym ceny mogą być niższe niż w sklepie stacjonarnym.

Czytaj również  Tynk akrylowy czyli najlepsze wykończenie elewacji.

Nowe meble w salonie

Czy warto kupić używane meble?

Jeśli lwią część naszego remontowego budżetu pochłonęły wydatki związane z malowaniem, a na wyposażenie nie mamy za dużo pieniędzy, możemy kupić używane meble. Zajrzyjmy do sklepu meblowego w naszym mieście, może prowadzi także komis i kupimy przedmiot z tak zwanej drugiej ręki. Warto także zajrzeć na internetowe portale aukcyjne, gdzie znaleźć można używane meble, często w świetnym stanie i bardzo dobrej cenie. Skupmy się zwłaszcza na ofertach z miejscowości, w której mieszkamy. Przed zakupem będziemy mogli obejrzeć szafę czy sofę, która nam się podoba. Dzięki temu nie zostaniemy nabici w przysłowiową butelkę i sprawdzimy, czy warto kupić mebel. Dokładnie skontrolujmy, czy wszystkie szuflady się domykają i czy nie ma ukrytych wad, które będziemy musieli usuwać, co na pewno będzie kosztować. Pamiętajmy, że musimy zadbać o transport. Sklep meblowy zazwyczaj oferuje bezpłatny dowóz, a prywatny sprzedawca może nie dysponować dużym samochodem. Przewóz mebli to dodatkowy koszt, o  którym musimy pamiętać.

A co z zabytkami?

Wielbiciele starych mebli, zwanych antykami, z pewnością nie znajdą ich w typowym sklepie meblowym. Jeśli więc marzymy o sofie jak ze szlacheckiego dworku, musimy odwiedzać targi staroci i stare strychy czy piwnice, gdzie można znaleźć skarby. Dodatkowo, może odnajdziemy nową pasję i zajmiemy się renowacją starych mebli?

Czytaj również  Malowanie natryskowe – czy warto?

Zanim zdecydujemy się na zakup mebli, dokładnie określmy nasz budżet. Jeśli pieniędzy jest mało, kumpy używane meble, które, w razie potrzeby wyremontujemy, a  zaoszczędzone fundusze odkładajmy do skarbonki. Kto wie, może za jakiś czas znowu odwiedzimy sklep meblowy i kupimy nowy komplet mebli. Jest również szansa, ze pokochamy renowację i staniemy się stałymi bywalcami giełd staroci.

Written by kreatorium