Meble kuchenne z salonu czy od stolarza?

Kuchnia to bardzo ważne pomieszczenie w domu, dlatego wybór mebli powinien być sprawą dobrze przemyślaną. Kuchenne szafki i blaty muszą spełniać dwie funkcje – jednocześnie doskonale się prezentować, ale też być użyteczne. Lepiej kupić gotowy zestaw mebli kuchennych czy może zamówić je u stolarza?

Zalety i wady mebli z salonu

Odwiedzając jeden z salonów meblowych będziemy pewni, że nie ma żadnego kłopotu z dostępnością gotowych mebli kuchennych. Bez problemu znajdziemy interesujące nas kolory i projekty w wielu stylach – od klasycznych, przez skandynawskie, po awangardowe. Takie rozwiązanie jest dużo tańsze niż meble na wymiar, gdyż najtańsze komplety kupimy za 700 zł. Musimy mieć jednak świadomość, że meble w tym przedziale cenowym na pewno nie będą wykonane z trwałych materiałów lub dobrej jakości drewna. Ponadto, raczej nie będą zbyt funkcjonalne. Problem może pojawić się także wtedy, gdy mamy bardzo niewymiarową kuchnię. Takie meble robione są według przyjętych odgórnie narzuconych wymiarów, więc nie możemy zamówić krótszych lub węższych szafek. Wiele osób twierdzi, że warto kupić gotowe meble w salonie meblowym. Przed zamówieniem możemy je bowiem dokładnie obejrzeć, sprawdzając także funkcjonalność. W sklepach znajdziemy także droższe zastawy, które wykonano z dużą starannością. Zestawy składają się z wielu szafek, które możemy dowolnie komponować. Czasami możemy także skorzystać (bezpłatnie lub za drobną opłatą) z usług dekoratora, który pomoże nam w wyborze mebli i akcesoriów.

Czytaj również  Lakier czy bejca – co wybrać?

A może lepiej zamówić meble na wymiar?

Decydując się na wyposażenie kuchni meblami na wymiar nie musimy wybierać gotowych projektów. Dzięki temu mamy pełną dowolność i z pomocą profesjonalistów możemy zaprojektować kuchnię marzeń. Co bardzo ważne, nie musimy się martwić, że szafka lub blat będą za długie, gdyż meble projektowane są według zdjętych wymiarów. Dzięki temu możemy dobrze wykorzystać każdy centymetr kuchni. Musimy jednak pamiętać, że takie meble są sporo droższe. Otrzymujemy jednak produkt najwyższej jakości. Takie meble są wykonane z dobrej jakości i są w pełni dostosowane do naszych potrzeb. Dzięki temu możesz kupić meble, które całkowicie odpowiadają i stylem nawiązują do pozostałych pomieszczeń. Meble na zamówienie są także bardziej funkcjonalne, gdyż możemy dowolnie zaprojektować układ szafek, półek, a także obudować w nich sprzęty AGD. Takiej możliwości nie dadzą meble gotowe.

Wybór mebli kuchennych to poważna decyzja. W kuchni bowiem gotujemy, wykorzystując wiele urządzeń, które trzeba gdzieś schować. Jeśli dysponujemy sporym budżetem, kupmy meble na wymiar, by wykorzystać całe dostępne w kuchni miejsce.

Written by kreatorium

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *