Malujemy dom – modne kolory

Wraz z ładną pogodą w naszych głowach rodzi się chęć zmian. Dom jest miejscem, w którym żyjmy, spędzamy większość czasu, dlatego powinniśmy o niego dbać. Najlepszym sposobem na nadanie naszemu lokum nowego, ciekawego charakteru, jest pomalowanie, a zarazem odświeżenie ścian. Paleta kolorów farb jest niezwykle bogata, dlatego skomponowanie kolorów do swego domu nie jest łatwym zadaniem. Czasy, kiedy podstawowym, dostępnym kolorem był biały, mamy już dawno za sobą, dlatego warto dowiedzieć się, jakie obecnie panują trendy w malowaniu domów.

Czy warto zwracać uwagę na modę ?

W kwestii malowania domu moda nie jest najistotniejszą kwestią, ale może być bardzo przydatną inspiracją. Każdy z nas posiada swój indywidualny gust, którym powinien się kierować, ale współczesne trendy w kolorach domów mogą przypaść do gustu sporej części z nas. Moda panująca w kolorach domów, nie ewoluuje tak szybko jak np. w kolorystyce ubrań, aczkolwiek na przestrzeni lat ulega znacznym zmianom, co można zaobserwować w większości domów. Przemalowanie koloru ścian może diametralnie zmienić wnętrze.

Czy ciemne kolory na ścianach są modne?

Rok 2016 ukazuje, że w aranżacji wnętrz coraz bardziej oddalamy się od ciemnych, ponurych kolorów. Zdecydowanie królują barwy jasne, ciepłe, pogodne. Kolory pastelowe cieszą się niezmiennym zainteresowaniem, już od dłuższego czasu. Obecnie coraz częściej łączone są z intensywnymi kolorami, które nadają im wyrazistego charakteru.

Czytaj również  Ile zarabia malarz pokojowy?

Klasyczna biel

Kolorem, który jest zawsze modny, aktualny i elegancki jest biel. Producenci farb utrudnili nam jednak zadanie, gdyż obecnie nawet biel nie jest kolorem oczywistym i ma swoje tonacje, począwszy od ciepłych, aż po nieco chłodniejsze odcienie. Biel rozjaśnia pomieszczenia i sprawia, że optycznie tworzy się więcej przestrzeni. Jest to kolor ponadczasowy, który idealnie w komponuje się w każde miejsce naszego domu.

Beże wracają do łask

Beże wracają do naszych domów w zupełnie nowym stylu. Koniec z klasycznym, nudnym kolorem cappuccino! Tego typu tonacje kolorystyczne są coraz bardziej modne w intensywnej palecie kolorów farb.  Kolory te sprawiają, że pomieszczenie jest ciepłe i przytulne. Beże łączone są ze złotem, które zdominowało nas w tym roku w ubraniach, biżuterii, aż dotarło do aranżacji wnętrz.

Różne odcienie szarości

Odcieni szarości nawiązują do przeszłości, chociażby do czarno-białych filmów. Świetnie sprawdzą się w każdym domu, nadając mu swoistego charakteru. Odcienie szarości idealnie komponują się z białymi elementami.

Intensywna paleta kolorów farb

Różnorodne zestawienia kolorów zawsze są modne. Dla wszystkich odważnych, którzy lubią intensywne kolory, ekstrawaganckie połączenia będzie to najlepszym rozwiązaniem. Przemyślane połączenie nawet bardzo jaskrawych kolorów, może przynieść zaskakujący efekt wizualny.

Ciekawe kolory znajdziesz tutaj

Written by kreatorium