Jak urządzić funkcjonalną garderobę?

W każdym domu potrzebne jest miejsce, które pomieści wszystkie zgromadzone ubrania, torebki, buty i walizki. Nie chcemy, by te rzeczy leżały w ścisku czy były widoczne dla odwiedzających nas gości. Chcemy je ukryć, ale tak sprytnie, by były łatwo dostępne. Gdzie je schować? Najodpowiedniejszym miejscem jest garderoba. Jej wyposażenie w dobrej cenie kupimy w sklepie internetowym.

Dlaczego warto mieć garderobę? Jakie rozwiązania oferuje sklep internetowy?

W zadbanym i eleganckim domu każde ubranie powinno być schowane na tzw. swoim miejscu. Nikt z nas nie chce, aby jego ubrania czy inne przedmioty osobiste były widoczne dla wszystkich, którzy nas odwiedzają. Kupujemy więc szafy, komody, kredensy i inne meble, do których upychamy swoje skarby. Jeśli mamy odpowiednią ilość miejsca, warto pomyśleć o garderobie jako odrębnym pomieszczeniu, co jest bardzo wygodnym rozwiązaniem. Dzięki temu łatwo segregować i układać ubrania. Poza tym, zdjęte z wieszaka koszula czy sukienka nie wymagają ponownego prasowania i są gotowe do założenia. Jeśli nie mamy czasu na wizyty w wielu sklepach, odwiedźmy sklep internetowy, w którym możemy obejrzeć wiele pomysłowych rozwiązań.

Czytaj również  Malujemy dom – modne kolory

Jak jest garderoba idealna? Czy w sklepie internetowym można dobrać wieszaki?

Zanim zdecydujemy się na garderobę, zastanówmy się, czy mamy odpowiednią ilość miejsca. Zamknięta garderoba nie może być mała, wąska czy płytka. Nie warto się na nią decydować, jeśli nie mamy minimum 3,5 m kw. wolnej przestrzeni. Najlepiej, gdy szafy mieszczą się wzdłuż dwóch dłuższych ścian. Pomiędzy szafami powinno być minimum 150 cm wolnej przestrzeni, by móc swobodnie się w niej przebierać. W sklepie internetowym często dostępne są także bezpłatne programy, w których możemy zaprojektować przestrzeń, wirtualnie ustawiając w niej dostępne w danym miejscu szafy czy regały. Jeśli mamy w domu więcej niż jedno pomieszczenie, które możemy przeznaczyć na garderobę, wybierzmy to w kształcie kwadratu. W garderobie powinny znaleźć szuflady, pudełka i pojemniki. Przydadzą się także stojaki, drążki na ubrania, wieszaki i uchwyty. Jeśli ubrania nie będę zamknięte, do wysuwanych półek wkładajmy pudła, do których możemy pakować ubrania. W ten sposób uchronimy je przed zakurzeniem. Zadbajmy także o odpowiednie oświetlenie, które sprawi, że szybko znajdziemy to, czego szukamy. Jeśli garderoba służy także jako przebieralnia, przyda się duże lustro. Nie można zapomnieć o wentylacji. W przypadku braku wolnych przewodów wentylacyjnych, w ścianie między garderobą a innym pomieszczeniem umieśćmy kratkę.

Czytaj również  Ile zarabia malarz pokojowy?

Czy wyposażenie garderoby warto kupić w sklepie internetowym?

Sklep internetowy oferuje bardzo duży asortyment, który możemy swobodnie oglądać. Większość sklepów dba o to, by dobrze zaprezentować sprzedawany przez siebie towar. Poza tym, możemy przecież obejrzeć towar w stacjonarnym sklepie, a taniej kupić go przez internet. Kupujmy tylko u sprawdzonych sprzedawców, a opinie o danym sklepie internetowym również sprawdzimy w sieci, gdyż klienci często oceniają jakość usług, z których skorzystali. Większość sprzedawców to zarejestrowane firmy, które nigdy nie pozwalają sobie na żadne działania wykraczające poza granice obowiązującego w Polsce prawa, gdyż zależy im na dobrej renomie.

Dobrze zaplanowana garderoba z pewnością ułatwi życie wszystkim domownikom. Schowamy w niej nie tylko ubrania, ale także walizki czy pamiątki, których nie chcemy wyrzucać. Tanie wyposażenie kupimy w zaufanym sklepie internetowym.

Written by kreatorium