Trendy kolorystyczne 2018

Moda opanowała także świat wystroju wnętrz. Jednym z najważniejszych trendów designerskich, które prezentują specjaliści w dziedzinie aranżacji, dekoracji i projektowania wnętrz, są trendy kolorystyczne. Jeżeli chcemy podążać za wnętrzarską modą, musimy je poznać. Być może zobaczymy kolorystyczne połączenia, które nam nie przyszłyby do głowy, a świetnie wyglądają. Jakie kolory farb będą modne?

Kolory farb zgodne z trendami

Rok 2018 ma być ucieleśnieniem ducha współczesnego życia. W domu mamy się czuć wyjątkowo i mamy pamiętać, że najważniejszy jest dany moment, zarówno jeśli chodzi o modę, jak i technologię. Jeden z trendów nakazuje by wybierać farby w kolorach błękitu, żywiołowej fuksji i uspokajającego i spajającego całość brązu. Naturalny brąz ma być bazą, która wyeksponuje szereg żywych kolorów, od różu po błękity. Proponowana przez projektantów paleta kolorów farb ma czynić relaksującym, a jednak pełnym niespodzianek. Dzięki uważnemu i spokojnemu życiu stajemy się bardziej świadomi, lepiej znamy siebie i słuchamy swoich potrzeb, a ma to także odbicie w preferowanych przez nas pomysłach na wystrój wnętrz. Wybierajmy więc kolory, które pasują do nas i w otoczeniu których czujemy się po prostu dobrze.

Jakie farby kupić? Co jeszcze jest modne?

Bardzo modny jest także głęboki odcień niebieskiego, zwany szarym denimem. Ta barwa odzwierciedla kolor nieba, ubrania, które nosimy (dżins) oraz wody, która daje życie. Szary denim jest jednym z kolorów, do którego dopasowuje się resztę pomieszczenia. Producenci prezentują kolory farb, które idealnie dopełniają główny kolor. Nie tylko doskonale do niego pasują, wydobywają jego głębię lub tonują. Romantycy mogą wybrać ciemne wodniste odcienie błękitów, które zbalansowane zostały przez odcienie neutralne, ciepły żółty i energetyczne purpury. By dodać do domu trochę nowoczesności, wplećmy w jego kolorystkę odrobinę takich barw, balansując naturalnymi tonami szarości i kremów.

Kolory farb dla minimalistów

Rok 2018 nie porzuca tak ukochanego przez wielu minimalizmu we wnętrzach. Projektanci proponują farby w rozmytych, naturalnych barwach. Modne są zielenie i bezpieczne róże, które współpracują, by stworzyć harmonię. Jeśli uwielbiamy minimalistyczne wnętrza, wybierzmy płynność barw. Znawcy trendów radzą, by odrzucić ostre linie na rzecz piaskowych brązów, stonowanych szarości i zamglonych zieleni, które idealnie się harmonizują. Ideą jest porzucenie schematów kolorystycznych, by odkryć piękno organicznych odcieni, które pięknie mieszają się z kolejnymi barwami. Jeśli zdecydujemy się na farby w takim kolorze, pomieszczenie będzie wydawało się spokojne i relaksujące.
Idealnie pomalowane ściany i dobrze dobrane dodatki stworzą ciepłe i przytulne wnętrze, którego nie będziemy chcieli opuścić i które nigdy nie wyjdzie z mody. Poczytajmy o trendach i wybierzmy kolory farb, które idealnie do nas pasują.

Written by kreatorium