Sposoby na znalezienie dobrego malarza

Malarz to rzemieślnik, który wykonuje swoją pracę, czyli pokrywa różne powierzchnie farbami, tapetami, emulsjami i wszystkim tym, czym ściany (zarówno wewnętrzne i zewnętrzne), stolarkę i inne rzeczy, można pokryć. Nie są to zajęcia skomplikowane, ale na hasło „znajdź malarza” pan domu zaczyna się bać, gdyż wcale nie jest to łatwe zadanie.

Czego oczekiwać od dobrego malarza?

Łatwo powiedzieć „znajdź malarza”, ale nieco trudniej jest zrealizować to zadanie. Od fachowca możemy oczekiwać, że będzie umiał ocenić, jaki rodzaj materiału i narzędzi trzeba kupić. Dobry rzemieślnik doradzi nam w kwestii doboru farb i zagruntowania podłoża. Do obowiązków malarza należy także zabezpieczenia podłogi i sprzętów przed zabrudzeniami. Zadanie „znajdź malarza” możemy uznać za spełnione, jeśli fachowiec, któremu chcemy zlecić pracę, znajdzie dogodny dla nas termin i dotrzyma słowa w kwestii daty zakończenia remontu. Po pracy posprząta i rozliczy się z materiałów, które od nas otrzyma.

Gdzie znaleźć dobrego malarza?

Na hasło „znajdź malarza” powiedziane przez żonę, mąż wpada w popłoch, gdyż musi zadać sobie kolejne pytanie, czyli: gdzie go znaleźć. Najprostszym rozwiązaniem jest przejrzenie ogłoszeń w lokalnych gazetach i na portalach ogłoszeniowych. W ten sposób można znaleźć dobrego malarza, ale równie łatwo trafić na kogoś, kto źle wywiąże się ze zlecenia. Dobrym sposobem jest znalezienie firm oferujących usługi malarskie lub spółdzielni zrzeszających poszukiwanych fachowców. Jest to gwarancja podpisania umowy wykonania usługi, w której znajdą się zapisy informujące o zakresie prac i cenach. Najłatwiejszą metodą na wykonanie zadania „znajdź malarza” jest poszukiwania go metodą tak zwanej poczty pantoflowej. Trzeba po prostu popytać znajomych, którzy niedawno przeprowadzili remont, z usług jakiego fachowca korzystali i czy są zadowoleni. Jeśli tak jest, natychmiast prośmy o jego numer telefonu i umawiajmy się na termin wykonania prac.

Na czym polega „porządne” malowanie?

Realizację zadania „znajdź malarza” możemy uznać za zakończoną z sukcesem, jeśli fachowiec sam urządza swoje miejsce pracy, czyli rozkłada folię, osłania okno, a także demontuje włączniki i żyrandole. Ścianę pod włącznikiem też trzeba pomalować, a wielu kiepskich specjalistów zupełnie o tym zapomina. Rzemieślnik powinien używać dobrej jakości materiałów, a po skończonej pracy powinien posprzątać i przywrócić otoczenie do stanu wyjściowego.

Znalezienie dobrego fachowca nie jest zadaniem prostym, ale można je wypełnić. Kiedy usłyszymy hasło „znajdź malarza”, nie wpadajmy w panikę tylko rozpocznijmy poszukiwania ekipy remontowej, która pięknie wyremontuje nasze mieszkanie.

Written by kreatorium